Поново вас чекамо на Сајму (велика бина), у недјељу, 3. октобра  2021, од 12 сати до 14 и 45, када ћете моћи погледати видео-записе пројеката насталих у оквиру Клуба талентованих ученика Гимназије „Слободан Шкеровић”: перформанс „Алиса” (2018) и мјузикл „Бриљантин” (2019), као и играни филм (премијерно приказивање) „Гимназијалци” (2021).

Посебну драгоцјеност представљају кратки, нијеми ауторски филмови гимназијалаца: Дуње Секуловић („The Riddle”), Вељка Кељановића („The Other Side of the River”) и Петра Ракочевића („River”) настали у оквиру пројекта „Омладинска фикција без ријечи” који је реализовала НВО Форум МНЕ уз финансијску подршку Амбасаде САД у Подгорици, а по идеји Интернационалног фестивала нијемог филма за младе.

Аутори су били финалисти овогодишњег „Underhill festivala”, Вељко Кељановић и добитник II награде.

Приказаћемо  и филм наше ученице Иве Марковић („Живот имитира умјетност”), похваљен на БЕОСЕФ-у („Огледалов средњошколски филмски фестивал Србије и региона”), приказан 2018. године у Дворани Културног центра Београда.

Чекамо вас!