Радионица „Латински језик и култура старог Рима”, коју су у оквиру 15. Међународног подгоричког сајма књига и образовања водиле професорице Валентина Поповић и Илијана Мартић, одржана је у суботу, 2. октобра 2021. године од 12 до 13 сати.

Учесници радионице су били ученици 4Ф одјељења: Милица Спасојевић, Анастасија Мојашевић, Јелена Прелевић и Матиа Прекончевић, и 3Е1 одјељења: Маша Мијатовић, Нађа Драгишић и Сташа Бојановић.

На почетку радионице ученици су представљене познате латинске изреке, са  пропратним објашњењима о аутору изреке, који је знаменита личност из културе античког Рима (Цицерон, Тацит, Катул, Хорације). Ученице 3Е1 су успјешно реализовале презентацију на тему ,,Римска држава”. Затим је рјешаван квиз на тему „Римска држава и римска религија”. Било је доступно и неколико репрезентативних вјежбања граматике које су ученици проучавали и попуњавали правим граматичким обликом. Ученици су били задовољни садржајем радионице.