Наставак активности на 15. Међународном подгоричком сајму књига и образовања, у петак, 1. октобра, обиљежила је радионица „Логичко-математичка играоница”. Радионицу у којој су учествовали ученици трећег разреда Б смјене Гимназије, организовале су професорице Смиља Вукићевић и Ивона Аџић.

Током радионице, ученици су се такмичили у рјешавању логичко-математичких задатака, загонетки, ребуса, питалица итд. Такмичење су пратили и ученици основних школа, а и понеки пролазник, посјетилац Сајма. Радионица је протекла у другарској, врло позитивној и пријатној атмосфери.

У току самог догађаја, професорице су подсјетиле ученике и на, у црногорским школама јединствен пројекат, „Дани математике” који се већ читаву деценију организује у нашој школи.

О атмосфери током догађаја најбољ свједоче фотографије настале том приликом.