У понедјељак, 30. маја, у изборним групама 254 и 263, код професорице Марије Ковачевић, одржано је такмичење у дебати.

Своје дебатне вјештине ученици А и Б смјене показали су у WС формату. Такмичило се шест ученика који су били распоређени у два тима. Tим владе представљали су ученици А смјене Матија Јанковић, Матија Бабић и Луција Рајковић (изборна група  263), док су тим опозиције представљали ученици Б смјене Кристина Шћекић, Тијана Драговић и Михајло Чогурић (изборна група 254).

Тема овогодишњег такмичења била је  „Запослени у болницама треба да имају право на штрајк’’. Најбољи резултат у екипној конкуренцији  остварио је тим опозиције. За најбољег говорника такмичења проглашена је Кристина Шћекић.

Циљ часа био је да ученици кроз такмичење унаприједе своје вјештине комуницирања, аргументованог заступања ставова и развију културу дијалога. На челу судијског тима били су ученици Алекса Чарапић и Нина Магорчевић.