U subotu, 28. maja, u svečanoj sali Gimnazije, u okviru Astronomske sekcije, održan je čas ,,Naši prijatelji vanzemaljci iz Sunčevog sistema”.

Učenici su za ovaj čas spremili materijal o bićima koja bi mogla da  postoje na različitim planetama i satelitima u Sunčevom sistemu. U sklopu časa, jedan od učenika, pomoću kompjutera, pokušao je da prikaže prisutnima kako bi ta bića mogla izgledati. Na samom kraju podijeljene su i zahvalnice učenicima koji su dali izuzetan doprinos razvoju i unapređenju sekcije. Atmosfera na času bila je prijatna, a učenici su, zajedno sa svojim profesorima Suzanom Vujošević i Vladimirom Popovićem, ostavili lijep utisak.

Času su prisustvovali  brojni roditelji, koleginica iz OŠ „Sutjeska” Biljana Stojaković, koja je dovela i svoje učenike, nadamo se buduće gimnazijalce, koleginice iz Aktiva biologije Ljiljana Jovićević i Jelena Lučić, koleginica iz Aktiva fizike Nikolija Svrkota, direktorica Biljana Vučurović i pomoćnica direktorice Ana Aranitović.