У сарадњи са НВУ „Дјеца Црне Горе”, Волонтерски клуб Гимназије у петак, 15. октобра, организовао је „Живу библиотеку” посвећену дискриминацији и социјалном искључивању лица са инвалидитетом.

Госте и ученике-учеснике, поздравила је в. д. директорицe Биљана Вучуровић, истичући да је значајно да школа буде мјесто у коме градимо простор за разговор који ће превазићи стереотипе и предрасуде.

„Жива библиотека”, као модел који се бори против насиља, дала је прилику присутним ученицима да, читајући „живе“ књиге, преиспитају ставове, увјерења и предрасуде о ономе у шта (не) вјерују, и шта (не) познају. Разговарајући и слушајући лична искуства особа са инвалидитетом, родитеља дјеце са посебним потребама, али и представника НВО које окупљају и пружају сервисе лицима са инвалидитетом, заједнички смо закључили да су ове прилике изузетно значајне јер доводе до промјене и помажу нам да схватимо и сјетимо се да постоји много више ствари које нас повезују, него што нас раздвају.

ОДРЖАНА „ЖИВА БИБЛИОТЕКА” У сарадњи са НВУ „Дјеца Црне Горе”, Волонтерски клуб Гимназије у петак, 15. октобра,...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Friday, 15 October 2021