Ученици наше школе, у пратњи својих професора Тање Бојић, Маје Секуловић и Марка Рајковића, присуствовали су тренингу „Уједињеним гласом ка промјени: Снажно против насиља у школама“, који је организован у Хотелу „Принцес“ од 2. до 4. фебруара. Тренинг је резултат сарадње између Гимназије „Слободан Шкеровић“ и ЦАУЗ-а (Црногорске асоцијације за унапређње здравља). Наша школа потписала је меморандум о сарадњи с ЦАУЗ-ом у циљу спровођења пилот пројекта којем је у фокусу сузбијање насиља у школама. На радионицама и предавањима било је ријечи о: проблемима вршњачког насиља, профилисању актера насиља, утицају вршњачког насиља на ученике, пружању психолошке подршке, емпатији, развоју социјалних вјештина у циљу постизања групне кохезије, школском етосу, те промјени школског етоса. Тренинг су водили: психијатар Александар Поповић, психолошкиња Мина Газивода и Звездана Радуловић-Балетић, док је, током другог дана тренинга, студент ФПН и најбољи студент УЦГ Марко Вулевић подијелио своја искуства с ученицима на тему вршњачког насиља. Пројекат ће се спроводити током наредних годину дана, а подршку за његову реализацију пружила је Америчка амбасада у Подгорици. Обуку су похађали сљедећи ученици: Ајша Зороњић, Андреа Перић, Дамјан Шћекић, Елена Костић, Итана Станишић, Ива Вујисић, Ива Вукчевић, Ксенија Новосел, Дуња Прелевић, Лана Ђуровић, Неда Перовић, Никола Ђуришић, Софија Шћекић, Тара Радуловић, Уна Усанчевић и Ђорђије Радуловић. Слободно вријеме након радионица искористили су за спортске активности у теретани и на базену, за које је био задужен професор Рајковић.