Чланови Тима за ванредне ситуације, координаторка Тима Марија Митровић и директорица Биљана Вучуровић одржали су два састанка у току ове седмице. Циљ окупљања Тима је да се професори упознају са свим фазама дјеловања како би били спремни за вјежбу симулације пожара у школи. Планирано је да се вјежба одржи крајем маја ове школске године. Професори ће проћи све кораке обуке. Први задатак је био да се упознају с прилазима у школско двориште за сва неопходна возила која ће бити укључена у вјежбу симулације пожара (ватрогасна кола, кола Хитне помоћи, Комуналне полиције, Полиције). Такође су обишли и локацију која је одређена за окупљање током вјежбе. Упознали смо чланове тима и с употребом противпожарних апарата, у приземљу школе, као и мегафона, затим с главним таблама за напајање електричном енергијом и прекидачима (који ће се користити за вјежбу). Професорима је демонстрирано како се користе хидрофори с водом и које додатке имају.