U toku redovnih aktivnosti i predavanja o književnosti humanizma, renesanse i baroka, profesorica Tijana Kostić i profesor Marko Spaić organizovali su zajednički čas – korelaciju između Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti i Španskog jezika u odjeljenju II-i. Tema je bio roman Migela de Servantesa "Don Kihot". Na početku časa učenici su komentarisali epohu humanizma i renesanse i pogledali prezentaciju o baroku. Odgledali su video o Servantesovoj biografiji na španskom jeziku i odslušali dio teksta u originalu, koji je pročitala učenica Andrea Rajović. Zatim su ga preveli i prokomentarisali.

Uz zvuke španskog jezika, “Don Kihot” je zaintrigirao učenike i podstaknuo ih na dalje istraživanje.