Obuka „Učenički parlamenti u kontekstu uspostavljanja demokratije i podsticanja učeničkog aktivizma“ za članove/ce učeničkih parlamenata i predstavnike/ce pedagoško-psiholoških službi šest srednjih škola centralnog regiona održana je u Brezni 20. i 21. oktobra 2017. godine.

Ova obuka realizuje se u okviru istoimenog projekta, koji realizuje Udruženje pedagoga Crne Gore, u saradnji s Unijom srednjoškolaca Crne Gore. Cilj projekta je osposobljavanje mladih za život u demokratskom društvu, kako bi odgovorno i kvalitetno obavljali svoju građansku ulogu, poznavajući demokratske vrijednosti i način na koji demokratsko društvo funkcioniše.

Treningu su prisustvovali predstavnici Učeničkog parlameta Gimnazije “Slobodan Škerović” Milica Dobričanin 3k, Milica Tapušković 2i i Marko Milikić 4c, kao i koordinatorka Učeničkog parlamenta, psihološkinja Marija Gošović.