Реализација припремне наставе почела је у септембру. Припреме за такмичење вођене су кроз интензивну додатну, а понекад и онлајн наставу. Уз јаку мотивисаност, преданост и истрајност ученика сама организација је била олакшана. Такмичарски дух није био стран Мини Бошковић, која је већ освајала 2. мјесто на Државном такмичењу основних школа, а прошле године 1. мјесто на Државном такмичењу средњих школа. Професорица наглашава да за постизање циља није потребна само предавачка техника већ и воља и одговорност ученика. Бити међу најбољима права је привилегија, а ови резултати показују да само труд, рад и дисциплина могу довести до успјеха. У катергорији за 1. и 2. разред награде су освојили: Мина Бошковић 2-Е3 − 2. мјесто и Владослав Матановић 1-М3. мјесто. Менторка је професорица Андреа Медин.