Ученици Гимназије „Слободан Шкеровић“ учествовали су у промовисању XXXIII Олимпијских игара у Паризу у организацији Министарства просвјете, науке и иновација, Амбасаде Француске и Црногорског олимпијског комитета.

С тим у вези одржан je кошаркашки турнир под називом Terre de Jeux 2024. Турнир је одржан у четвртак,  14. marta, у Његошевом парку.

Прво мјесто освојили су наши ученици: Мања Савовић 3-С2, Владимир Вукчевић 4-Б, Алекса Мартиновић 4-E5, Никола Јеврић 3-И, док су друго мјесто освојили: Марија Дутина 2-Л, Милош Никић 3-К, Иван Поповић 4-Б.

Након тога одржано је такмичење у шутирању тројки у којем су прво мјесто освојили Марија Дутина 2-Л и Алекса Мартиновић 4-Е5.

Подршку ученицима и турниру пружили су професори физичког васпитања: Владимир Прентић, Мирослав Радуловић, Марија Митровић и Мирјана Вујошевић.