Prethodne sedmice, 24 profesora naše Škole, uključujući i stručnu saradnicu i pomoćnicu direktorke, prošli su akreditovanu obuku „Uloga nastavnika u suzbijanju nasilja i govora mržnje na internetu“.

Obuka je održana 17-18. januara, s ciljem da se podigne nivo svijesti, unaprijede kapaciteti i motiviše nastavni kadar da:

• pomogne učenicima da prepoznaju i suprotstave se govoru mržnje u virtuelnom i realnom svijetu, koristeći postojeće mehanizme u školi i lokalnoj zajednici
  • efikasno djeluje u slučajevima zloupotrebe djece i mladih putem interneta
  • stekne vještine kako da zaštiti učenike
  • uspostavlja funkcionalne partnerske odnose i saradnju s učenicima i roditeljima u cilju prevencije.

Obuke su realizovale Vanja Rakočević, pedagogica i koordinatorka Volonterskog kluba Gimnazije i Marija Gošović, psihološkinja. U narednom periodu nastavnici će s vršnjačkim edukatorima realizovati različite aktivnosti kako bi podigli svijest učenika, roditelja i nastavnika o ovom problemu.