Studentska organizacija Studentski biznis centar organizovala je 18. i 19. januara takmičenje Business challenge za učenike 3. i 4. razreda srednjih škola iz Crne Gore. Učenici su timski rješavali zadati poslovni problem/izazov. Među članovima tri najbolja tima su i naši učenici, članovi Debatnog kluba: Ognjen Sekulić, Anja Spaić i Nađa Čelebić. Osim prvoplasiranih timova, među sedam najboljih proglašenih pojedinaca su i naši učenici, članovi Volonterskog kluba: Manja Simonović (prvo mjesto), Marko Milikić (drugo mjesto), Anja Vujković (treće mjesto) i Vasilisa Milošević.

Ovi učenici su se ujedno i kvalifikovali, kao predstavnici Crne Gore, za regionalno takmičenje u aprilu „Poslovni izazov Zapadnog Balkana“. Pomenuto takmičenje u organizaciji Dostignuća mladih u Srbiji (Junior Achievement in Serbia) i njihovih strateških partnera ove godine će se održati u Sarajevu. Takmičari će tamo boraviti sa svojim mentorima.

#UsudiSeITi #PIZB2018 #sarajevo