U KIC-u „Budo Tomović“ u Podgorici 25. 1. 2018. g. održan je čas istorije povodom Dana sjećanja na žrtve Holokausta.

Domaćini su bili predstavnici Jevrejske zajednice iz Crne Gore. Prisutnima se obratio rabin Jevreja iz Crne Gore, koji je očitao dvije molitve, a potom i Jaša Alfandari, predsjednik Jevrejske zajednice Crne Gore. U ime SUBNOR-a i antifašista Crne Gore obratio se potpredsjednik organizacije g-din Slobodan Simović, koji je u kratkom izlaganju iznio činjenice o zloglasnim djelima nacista tokom Drugog svjetskog rata. Profesorica istorije iz Gimnazije „Slobodan Škerović“ mr Vesna Kovačević dala je prikaz jevrejskog stradanja iz ženskog ugla. Govorila je o rođenju Angele Oros u Aušvicu, Jevrejke iz Mađarske. Čas je završen kratkometražnim filmom "1943-1997" o kome nam je govorila mr Sanja Bogojević, uz poseban osvrt na recepciju teme holokausta u italijanskoj kinematografiji. Poruka ovog istorijskog časa je da je ljudski praštati, ali da zlo nikada ne treba ni zaboraviti, ni ponoviti, i da je pravda dostižna.

U publici su bili predstavnici državnih institucija, učenici osnovnih i srednjih škola, među kojima i učenici IId Gimnazije „Slobodan Škerović“.