Gimnazijalci: Lazar Đuković (II-n), Nađa Popović, Manja Popović, Anika Vilotić (II-o), Milica Damjanović i Aleksandra Leković (IV-j), u svojstvu instruktora učenicima VII i VIII razreda, učestvovali  su  u radionici „Od prave linije do umjetnosti”, koja je održana 4. decembra  2019. godine.

Učesnicima radionice obratila se direktorica škole Mirjana Radulović i pozdravila gimnazijalce, bivše učenike ove škole. Nakon uvodnog predavanja gimnazijalke Natalije Vujošević (IV-b) osnovci su, uz pomoć instruktora, povezujući matematiku i umjetnost, stvarali mala umjetnička djela.

Radionicu su, u okviru projekta „Moje vrijednosti i vrline” organizovali: profesorica matematike Mirjana Pješčić, profesor istorije Igor Radulović iz tima „Moje vrijednosti i vrline” iz Gimnazije „Slobodan Škerović” i profesori matematike Vanja Kuzmanović, Vladan Bošković i ICT koordinatorka Danijela Bulatović iz OŠ „Oktoih”. Dijelu radionice prisustvovala je i pomoćnica škole Vesna Vuković.