Da matematika stvara umjetnost, demonstrirale  su, u radu sa učenicima OŠ „Milorad Musa Burzan”, gimnazijalke: Neda Stijepović, Marija Šišević (I-j), Nina Kekić, Nađa Roganović (IV-b) i Ana Šćepanović (IV-i). Nekada i same učenice ove škole sada  su u svojstvu instruktora učestvovale  u radionici „Od prave linije do umjetnosti”, koja je realizovana 7. decembra 2019. godine u okviru projekta „Moje vrijednosti i vrline” Gimnazije „Slobodan Škerović”.

Učesnike radionice ugostila je direktorica Andrea Sokić, pa je uvodno predavanje naše učenice Natalije Vujojošević (IV-b) održano  u zbornici škole.  Kasnije, u prostranoj učionici, kreativni osnovci, uz instrukcije gimnazijalki, veoma strpljivo stvarali su umjetničke radove koristeći matematička pravila. Četiri učenice su, uz Natalijinu pomoć, savladale osnove crtanja umjetničkih mandala.

Radionicu, kojoj  je prisustvovala pedagogica škole Ana Peković, organizovale su profesorice matematike Mirjana Pješčić iz Gimnazije „Slobodan Škerović” i  Danijela Jovanović iz OŠ „Milorad Musa Burzan”.