U školskoj biblioteci, u petak 13. decembra 2019. godine, profesorica Jelena Soković-Drobnjak održala je ogledni čas u odjeljenju II-b, na temu Značaj rada Vuka Stefanovića Karadžića na sakupljanju narodnih umotvorina i značaj njegovog leksikografskog rada.

U uvodnom dijelu časa, profesorica je prvo podsjetila na doprinos Save Mrkalja istorijskom razvoju jezika, a onda su učenici govorili o životu Mrkalja i o Vukovom radu. U drugom dijelu časa, na zanimljiv način, kao istraživački timovi (istoričari, etnolozi, filolozi), predstavili su objašnjenja pojedinih odrednica iz Vukovog Rječnika (1852) i uporedili ih sa današnjim stanjem. Zainteresovani učenici su na kraju časa postavljali pitanja.

Času su prisustvovali psihološkinja Marija Gošović, profesori iz Aktiva crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti Sonja Šaković, Lela Korać-Rajčevska i Marko Spaić, kao i Marijana Laković, profesorica biologije i Nikolina Đurović, profesorica italijanskog jezika.