U četvrtak, 3. marta, prof. dr Milan Kovačević sa Prirodno-matematičkog fakulteta iz Kragujevca, u saradnji sa svojim asistentima, održao je u laboratoriji predavanje iz fizike koje je prenošeno onlajn putem aplikacije Google meet.

Profesor Kovačević u uvodnom obraćanju lijepo je ukazao na zadovoljstvo što postoji želja za ovakvim časovima i da želi da predstavi fiziku na jedan interesantniji način. Pokazao je nekoliko ogleda, kao i eksperimente tokom kojih su učenici mogli da vide svjetlost,  elektrone, da računaju razne brzine i izvode oglede u kućnim uslovima, a ujedno i objasne prirodne zakone upotrebom fizike.

Čas je bio dinamičan i zanimljiv, sve u cilju promovisanja prirodnih nauka i njihove međusobne povezanosti. Dogovoren je još jedan čas o laboratorijskim vježbama, koji će sigurno biti još interesantniji.

Održani čas preko video-bima pratili su profesori fizike iz Gimnazije, učenici, kao i pojedine fizičari iz drugih škola.