U četvrtak, 27. aprila, održan je poetsko-muzički recital koji su izveli učenici Gimnazije, a čiji su koordinatori bili profesori Violeta Ivković Zečević i Dragoljub Pajović.

Bilo je to zanimljivo poetsko veče u kojem su se čuli lijepa riječ, probrani stihovi poznatih pjesničkih imena poput Antića, Crnjanskog, D. Maksimović, ali  i raskošna muzika velikih kompozitora ‒ Elgara, Lista, Šopena i Mocarta, koju su izvodili talentovani muzičari, pijanista i violinista, đaci naše škole. Veče su upotpunili i mladi pjesnici-učenici sa svojim stihovima. Recital je bio propraćen slajdovima sa slikama pisaca, odabranim odlomcima iz njihovih djela i biografskim detaljima. Pored ozbiljne muzike, veče su uljepšale i ritmičke plesačice, kao i solistkinje koje su otpjevale poznate popularne pjesme različitog žanra. Dva likovna rada naše nadarene učenice  krasila su pozornicu. Vladalo je veliko interesovanje učenika tako da je sala  bila popunjena do posljednjeg mjesta.