Javni čas iz crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i kniževnosti koji je održan u četvrtak, 27. aprila, pripremila je  profesorica Violeta Ivković Zečević sa odjeljenjem I-A.

Tema časa  bila  je Biblija. Čas je osmišljen na način da su djeca na osnovu istraživačkih zadataka prezentovala odgovore koristeći PPP i hamer.  Svaki učenik je odradio  svoj dio istraživačkog zadatka  i   samostalno prezentovao. Na kraju časa i publika je bila uključena u nastavne aktivnosti čime se postigla sinteza usvojenih znanja iz Biblije. Času su prisustvovali roditelji učenika I-A, učenici odjeljenja I-M, direktorica Biljana Vučurović, pomoćnik Miomir Brajović, kao i profesori Aleksandra Brnović, Ljiljana Batrićević, Gordana Trebješanin, Dragoljub Pajović i Aleksandar Marić.