OTVARANJE IZLOŽBE „CRNOGORSKO ĆIRILSKO ŠTAMPARSTVO XV I XVI VIJEKA”

U biblioteci škole otvorena je izložba „Crnogorsko ćirilsko štamparstvo XV i XVI vijeka”. Izložbu čini 6 bogato ilustrovanih panoa s pratećim tekstom, koji će učenicima približiti domete i civilizacijska dostignuća crnogorskog ćirilskog štamparstva XV i XVI vijeka.

Eksponati su poklon Matice crnogorske i Glavnog grada Podgorice Gimnaziji „Slobodan Škerović“. O značaju ove postavke za razumijevanje naše bogate tradicije govorili su Dragan Radulović, predsjednik Matice crnogorske, sekretarka za kulturu i sport Glavnog grada Ana Medigović, direktorica Zoja Bojanić-Lalović i profesorica likovne umjetnosti Gordana Trebješanin.

Kratak lirski osvrt na ovaj neprocjenjivi dragulj naše kulture, naše istorije i naše samobitnosti pripremili su učenici Marija Đurović i Jovan Aleksić, uz pratnju na gitari Marka Pavićevića, a koordinatorka programa bila je bibliotekarka Sanja Marjanović.