Copyright 2020 - Custom text here

POTPISAN MEMORANDUM O SARADNJI

U petak, 9. oktobra, direktorica Gimnazije „Slobodan Škerović“ Zoja Bojanić-Lalević i predsjednica NVU Djeca Crne Gore gospođa Sabra Decević potpisale su Memorandum o saradnji. Memorandumom je definisana saradnja na regionalnom projektu ,,Interkulturalnost u obrazovanju“. Projekat implementira NVU Djeca Crne Gore sa svojim partnerima ‒ Mrežom za izgradnju mira iz Bosne i Hercegovine i Udruženjem pedagoga Crne Gore, a realizuje se u okviru Zajedničkog regionalnog programa „Dijalog za budućnost: unapređenje dijaloga i društvene kohezije u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Republici Srbij i između ovih država“, koji sprovode UNDP, UNICEF i UNESCO, a finansira ga Fond UN-a za izgradnju mira (UN PBF).

Aktivnosti ovog projekta usmjerene su na promociju i razvoj interkulturalnih vrijednosti u životu škole kroz izgradnju kapaciteta nastavnog osoblja i mladih – učenika srednjih škola. Konkretno, projektom su planirane sljedeće aktivnosti: obuke za nastavno osoblje i vršnjačke edukatore, realizacija različitih aktivnosti/radionica, predstava i sprovođenje istraživanja u četiri srednje škole iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine koje učestvuju u projektu.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];