Učenici dvojezičnog odjeljenja II-E1, članovi ekološke sekcije Ilija Ivanov, Ksenija Musić i Božana Đurišić prisustvovali su radionicama u okviru škole „Planeta u tvojim rukama“ u organizaciji Fondacije za promociju nauke – PRONA.

U okviru škole o klimatskim promjenama, studenti PMF-a prezentovali su različite teme o klimatskim promjenama, topljenju leda i porastu nivoa mora i uticaju ovih promjena na kvalitet života.

Škola „Planeta u tvojim rukama“ usmjerena je ka širenju svijesti o Crnoj Gori kao mogućem evropskom modelu održivog ekološkog razvoja. Učenici imaju priliku da se upoznaju s izazovima u očuvanju životne sredine i biodiverziteta, kao i energetske efikasnosti.

Na kraju radionica doc. dr Miljan Bigović je „Prezentacijom o vodi“ ukazao na njen značaj i važnost njenog očuvanja, a predavanja su organizovana u okviru projekta „Zajedno za bolju klimu u Crnoj Gori“.