Mirjana Đuričković, profesorica na studijskom programu Stomatologija na Medicinskom fakultetu u Podgorici i studentkinje stomatologije Tamara Vujošević i Danica Izgarević, angažovane na projektu MADE, posjetile su Gimnaziju „Slobodan Škerović”, odjeljenje IV-L i zainteresovane učenike drugih odjeljenja u srijedu, 20. aprila.

Tokom posjete, prisutnima je predstavljen projekat „Mobile Access Dental Clinic” (MADE), a sprovedeni su i preventivni programi prilagođeni uzrastu učenika, koji se odnose na „Program zaštite oralnog zdravlja”. Učenicima  je kroz edukativne radionice, zanimljivim predavanjima i demonstracijama na modelima ukazano na etiologiju najčešćih oralnih oboljenja, mogućnost njihove prevencije, kao i na  značaj sprovođenja pravilne i redovne oralne higijene, pravilne ishrane i uticaj štetnih navika, kao što su konzumiranje nikotina, alkoholnih i gaziranih pića na zdravlje usta i zuba. Učenici  su aktivno učestvovali u radionici, pri čemu su dobili odgovore na sva pitanja, nedoumice i nejasnoće. Predavanju je prisustvovala i profesorica Sandra Kosović.