Волонтерски клуб наше школе прикључио се акцији Дома здравља главног града организованој у знак обиљежавања 1. априла, Дана борбе против алкохолизма.

Циљ обиљежавања овог дана јесте скретање пажње на штетан утицај алкохола на организам, опасност зависности од алкохола, те на узроке који доводе до таквих стања. Чланице Волонтерског клуба Маша Пижурица, Ива Ивановић, Теодора Видић и Сара Јовановић биле су за штандом Дома здравља у Big Fashion-у, дијелиле флајере и брошуре, док су прихолози, психијатри и медицински радници давали адекватне информације и савјете заинтересованима.

Ученице Теодора Јокић, Милена Ђурчић, Ксенија Мудреша, Јована Илић, Катарина Поповић, Теодора Ђукановић, Маша Ћетковић и Миа Мартина Прашчевић присуствовале су едукацији на ову тему код Анђеле Голубовић, бивше гимназијалке, а сада психологице у Центру за ментално здравље.