Свјетски дан поезије, 21. март, обиљежен је и у нашој школи.

Тим поводом професорица црногорског-српског, босанског, хрватског језика и књижевности Маја Секуловић организовала је изложбу у холу испред школске библиотеке. Изложба је посвећена великанима из различитих књижевности и епоха попут: А. С. Пушкина, Ј. В. Гетеа, В. В. Мајаковског, Ф. Петрарке, Ч. Буковског, М. Црњанског, Е. А. Поа, В. Николића, Ф. Г. Лорке. На паноима, у виду колажа, представљени су исјечци из живота и стваралаштва пјесника, те препознатљиви мотиви из њихове поезије. Све то је допринијело великом интересовању ученика који су се на непосреднији начин упознали са омиљеним писцима и њиховим дјелом. Изложбу су додатно украсили и граничници за књиге, популарни букмаркери, који су израђени специјално за ову прилику (укупно 200 примјерака). Ученице чији су панои дио изложбе су: Ксенија Деспот (Ф. Г. Лорка), Дуња Ђурановић (В. В. Мајаковски), Ана Ђукић (В. Николић), Јана Црвеница (Ч. Буковски), Тамара Андрић (В. С. Пушкин), Мина Брајовић (Ф. Петрарка), Ивона Поповић (Ј. В. Гете), Христина Живковић (Е. А. По), Андреа Пајовић (М. Црњански). Ученице које су, поред поменутих, радиле на креирању букмаркера: Теодора-Бојана Јовановић, Татјана Новак, Аника Вујовић, Дејана Благојевић, Марија Радоњић.

У уторак, 4. априла, организовано је рецитовање стихова по избору, гдје су за одрецитоване стихове ученици на поклон добили букмаркер.