У уторак, 21. марта, у свечаној сали школе одржана је трибина о болестима зависности на којој су учествовали Адријана Клисић, дефектолог ‒ специјални педагог из ЈУ „Какарицка гора” као и клијент на нерезиденцијалном третману.

Ученици првог разреда, који похађају предмет здрави стилови живота, имали су прилику да постављају питања и кроз разговор сазнају и сагледају узроке и посљедице узимања дроге, те разумију фазе зависности, процес лијечења и могућности реинтеграције зависника у друштво. Циљ ове активности био је да ученици усвоје став о штетности конзумирања дроге, те да схвате да постоје здраве алтернативе ношења са стресом, развојним кризама и свим проблемима са којим се суочавају. Подршку организовању ове трибине пружила је Управа школе и професори Сања Матовић, Дијана Јанковић и Александар Гошовић.