Članovi Eko-škole i Ekološke sekcije, u pratnji profesorica Anice Medenice, Ljiljane Jovićević, Julijane Popović Brković i Milorada Vlaovića, posjetili su u petak, 14. marta, Biotehnički fakultet i prisustvovali predavanju u čast obilježavanja Međunarodnog dana rijeka.

Ovaj dan obilježava u cilju skretanja pažnje na značaj rijeka i njihovu neizmjernu vrijednost. On nas poziva na odgovoran odnos prema rijekama i sugeriše da svi ljudi imaju pravo na čiste rijeke, što direktno utiče na jedno od osnovnih ljudskih prava ‒ prvo na zdravu životnu sredinu. Učenici su imali čast da prisustvuju predavanju msc. Jelene Brnović, ekologa i doktoranda u oblasti limnologije. Takođe, đaci su imali priliku da posmatraju makropreparate i aktivno učestvuju tokom predavanja.