Припремање ученика за такмичење из историје почело је 15. септембра 2023. године. Прво су текле припреме за школско такмичење, које је одржано у децембру 2023. год. Сваке недјеље су организована по два часа припреме, онлајн, како би се ускладили ученици и менторка, професорица Весна Ковачевић. Ученицима је, осим обавезне литературе, била доступна и додатна литература која обухвата: увод у историју, праисторију, стари вијек и средњи вијек. На школском такмичењу показали су изванредне резултате: Огњен Лакићевић (2), од максимум 100 бодова, освојио је 99, а Борис Даниловић (2) 93.

На државном такмичењу Огњен Лакићевић је освојио 85 бодова и био први у првој категорији. Борис Даниловић је освојио 78 бодова и пласирао се као трећи у истој категорији.