Juče je počeo program interkulturalne razmjene za 40 učenika II i III razreda u Dječijem selu Pestalozzi, u Trogenu, Švajcarska. S učenicima borave nastavnici Ivana Vujović i Marko Garčević, i psihološkinja Marija Gošović. Pored njih, s učenicima su otputovali i omladinski radnici NVO FORUM MNE Jelena Fustić, Dražen Rajković i Serđan Baftijari.

Naime, Gimnazija “Slobodan Škerović” u saradnji s NVO FORUM MNE i Pestalozzi Children’s fondacijom iz Švajcarske pokrenula je projekat interkulturalne razmjene. U okviru pomenutog projekta, ove školske godine organizovan je boravak naših učenika u Dječijem selu u Trogenu u periodu od 1. do 17. novembra 2017. godine. Teme koje se obrađuju tokom boravka su interkulturalna komunikacija, prava djeteta i antidiskriminacija, nenasilna komunikacija i transformacija konflikata, demokratija, građanska hrabrost i pitanje roda.