U susret Danima filološke gimnazije, profesorica CSBH jezika i književnosti Maja Sekulović i učenica III-i odjeljenja Dunja Đuranović, osmislile su i postavile u holu Škole interaktivnu izložbu „#Anglicizmi #Tuđice #CSBH”.

Na „modernoj” strani našli su se anglicizmi, veći dio njih i vizuelno predstavljen, dok je druga strana postavljena u  tradicionalnom stilu, u kojoj dominira prevod istaknutih anglicizama na naš jezik. Koncima su simbolično povezani anglicizmi sa prevodima, čime se gradi  svojevrsna mreža. Izložba je organizovana u sklopu implementacije ključnih kompetencija u proces redovne nastave.

INTERAKTIVNA IZLOŽBA: „#ANGLICIZMI #TUĐICE #CSBH” U susret Danima filološke gimnazije, profesorica CSBH jezika i...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Tuesday, 10 May 2022