Gimnazija „Slobodan Škerović” učestvovala je u nizu projekata zahvaljujući Institutu „Gete” u Beogradu i inicijativi PASCH, koja predstavlja mrežu više od 2000 elitnih škola koje gaje posebnu vezu sa Njemačkom i njemačkim jezikom, a čiji je član od 2011. godine i naša škola.

Upravo je ova saradnja omogućila da učenici Tatjana Novak (III-F) i Ognjen Burić (III-D) u periodu pred nama učestvuju na tronedjeljnom kursu iz jezika u Frankfurtu, dok su gimnazijalke Vjera Bulatović (IV-F) i Selma Taljanović (IV-F), kao stipendistkinje pomenutog instituta, imale priliku da učestvuju na PASCH sastanku aluminista u Budimpešti. Jedan od vidova saradnje, Fit ispit, koji se tradicionalno organizuje u našoj školi, uspostavljen je još davne 2012. godine. Ove godine, nakon adekvatne pripreme u kojoj su svoj doprinos dale i maturantkinje Lana Lazarević (IV-F), Emina Hambo (IV-F) i Vjera Bulatović (IV-F), naši učenici su položili ispit i dobili priznanje o poznavanju njemačkog jezika – nivo A1 i A2. Nove mogućnosti za naše đake biće organizovane u drugoj polovini maja kada će gimnazijalci Andrija Starčević (III-F), Jana Vukčević (III-N) i Jovana Tošić (III-S3) učestvovati u radionici o aspektima izrade podkasta, dok će već sredinom narednog mjeseca profesorica Iva Pesocki u Berlinu učestvovati na seminaru „Berlin, grad kulta i kulture”, koji predstavlja jednu vrstu stipendije.