Učenici Gimnazije „Slobodan Škerović” izložbom u školskom holu obilježili su 9. maj, Dan pobjede nad fašizmom.

Izložbu, čiju organizaciju je pomogla profesorica istorije Vesna Kovačević, realizovali su učenici odjeljenja IV-L, IV-S2 i IV-N. Podršku maturantima tokom ovog projekta dali su i đaci nižih razreda. Učenica Marija Kovačević (II-E2), uz zalaganje profesora crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti Aleksandra Marića, napravila je kutiju sa porukama iz djela „Rani jadi” Danila Kiša, a značajan trud uložili su i Lara Ivanković (II-D), kao i Manja Savović i Petar Šaranović (II-S2). Cilj izložbe bio je da sve nas podsjeti na značaj borbe protiv fašizma kroz postavku koju je činio niz fotografija iz vremena Drugog svjetskog rata i nakon njega, te prizori iz naše države koja je bila u sastavu Jugoslavije.