Inoškolci su organizovali panel u ponedjeljak, 24. maja, u Gimnaziji „Slobodan Škerović” u Podgorici, na kojoj su učestvovali srednjoškolci iz svih krajeva Crne Gore: iz Bijelog Polja, Plava, Kolašina, Nikšića, Cetinja, Podgorice, Budve, Bara, Tivta i Herceg Novog.

Razgovarali smo o potencijalima za razvoj volonterskog, omladinskog i ekološkog aktivizma. Takođe, srednjoškolci su dali brojne prijedloge za nove omladinske projekte i aktivnosti.

Zaključak panela je da Crnu Goru krasi multikulturalno i multikonfesionalno bogatstvo ‒ mladi, koji su kao pokretačka snaga društva ujedinjeni oko ideje jačanja slobodne i kritičke misli i unapređenja statusa mladih.

Prisutne je na pozdravila direktorka Gimnazije Zoja Bojanić-Lalović. Rukovodilac projekta David Vukićević i koordinatorka Sofija Kirsanov aktivno su učestvovali u panelu sa članovima tima Inoškolci i značajnim brojem srednjoškolaca, a program je vodila Valentina Pavićević.