U ponedjeljak, 24. 5. 2021. godine, dr Milovan Roganović održao je predavanje učenicima Gimnazije na temu „Voda = život”.

Pored Aktiva hemije, prisustvovale su i profesorice biologije i roditelji učenika. Prisutne je pozdravila Jasmina Bošković, profesorica hemije. Predavanje je bilo aktuelno, interaktivno i zanimljivo, o čemu svjedoče brojne pohvale koje su stigle kako od koleginica tako i od učenika. Jedna od njih je impresija koju je poslala Bojana Žižić, učenica II-I odjeljenja: „Svakako je velika čast prisustvovati predavanju jednog takvog gosta... gosta koji, osim što je izuzetan ljekar,  i fantastičan je predavač i izrazito duhovita ličnost. Svi prisutni, kako đaci, tako i profesori, pratili su ga s najvećom pažnjom i zainteresovanošću za temu o važnosti vode za život i zdravlje čovjeka ‒- što svjedoči o kvalitetu održane prezentacije, kao i samog prezentera. Mislim da nisam jedina koja se već sada raduje nekom ponovnom susretu u budućnosti.“