U petak, 8. decembra, učenica Đorđina Terzić (3D) predstavila je predstavnicima Učeničkog parlamenta svoja iskustva tokom devetodnevnog boravka u Kini.  Zahvaljujući saradnji s Institutom Konfučije, Đorđina je, kao članica delegacije iz Crne Gore, imala priliku da posjeti Peking, Changsha i nacionalni park Zhangjiajie.

Učenicima je prenijela svoje impresije o prirodnim ljepotama, kulturi i obrazovnom sistemu Kine. Najveći utisak na nju ostavio je Kreativni centar, koji se nalazi u sklopu Univerziteta, a koji je na raspolaganju studentima da stvaraju i izlažu svoja djela. S našim učenicima podijelila je i svoj doživljaj veličanstvenog Kineskog zida.

Prezentaciji su prisustvovale predstavnice Instituta Konfučije i direktorica Zoja Bojanić-Lalović, koja se osvrnula na značaj ovakve saradnje.