U petak, 8. 12. 2017. godine, u biblioteci Škole izvedeni su skečevi na temu “Savremena porodica s osvrtom na tradicionalnu”, koje su pripremili učenici koji slušajuću obavezne sadržaje iz sociologije i sociologije kulture (IVJ i IVB, grupa 310) s prof. Marijom Kovačević. U prvom skeču, predstavnici tradicionalne porodice istakli su etičke vrijednosti crnogorskog društva, kao što su funkcija nekadašnje porodice i raspodjela moći i ugleda u staroj patrijarhalnoj porodici. U drugom skeču, predstavnici savremene porodice osvrnuli su se na negativne strane savremene porodice, krizu braka i porodice u savremenom društvu, otuđenost, koja je nastala kao posljedica dinamičnog razvoja društva, brzog životnog tempa, potrošačkog mentaliteta.

Učestvovali su sljedeći učenici: Anastasija Brajović, Ognjen Sekulić, Đorđe Mugoša, Jakša Drecun, Pavle Korać, Tadija Jovović, Marija Tošković, Anja Spaić, Sergej Pavlović, Ksenija Bošković, Nastasija Radonjić i Julija Đoković. Času su prisustvovale: direktorica Zoja Bojanić- Lalović, pomoćnica direktora Biljana Đurišić, psihološkinja Marija Gošović i profesorica Irena Ivanović.