U martu 2018. godine, na događaj „Tvoja Evropa, tvoje mišljenje!“ 2018, koji se već devetu godinu za redom organizuje u Briselu, putuju tri učenika/učenice naše škole i to: Nađa Gačević, Kosta Mićanović i Marko Đurić, u pratnji profesorice Dragane Radunović. Od svih prijavljenih srednjih škola iz Crne Gore i od ukupno 317 evropskih škola, žrijebom je odabrana baš Gimnazija „Slobodan Škerović“ da bude predstavnica svoje zemlje u Belgiji. Događaj podrazumijeva susret predstavnika 33 odabrane srednje škole iz ukupno 33 zemlje (28 zemalja Evropske unije i 5 zemalja kandidatkinja: Albanije, Crne Gore, Srbije, Bivše Jugoslovenske Republike Makedonije i Turske).

Evropski ekonomski i socijalni komitet (EESK) organizator je događaja „Tvoja Evropa, tvoje mišljenje!“ 2018. i to svake godine na drugu temu. Ove godine tema je vezana za Evropsku godinu kulturnog nasljeđa. Učenici iz zemalja širom Evrope imaće priliku da više saznaju o Evropi, evropskim institucijama, ulozi Komiteta, evropskoj kulturi, kao i da razmijene stavove i daju sopstvene preporuke na razne teme iz evropskog društvenog konteksta.