Prvi dan u Briselu protekao je u nizu aktivnosti koje su dan upotpunile na najbolji mogući način. Odlučni da latinsku poslovicu Carpe diem (Iskoristi dan)upotrijebe kao vodilju, delegacija Gimnazije iskoristila je slobodno prije podne da, s mapom u ruci, krene u obilazak Brisela i njegovih znamenitosti. Nakon obilaska dijela grada u kojem se nalaze evropske institucije i moderna zdanja, kao i starog jezgra grada s impresivnim građevinama raskošnog baroknog stila, otišli su na zakazani prijem u Ambasadu Crne Gore u Briselu. Učenike i profesorku primio je ambasador Crne Gore u Briselu, gospodin Vladimir Radulović i šef misije Crne Gore pri EU gospodin Bojan Šarkić. U opuštenoj atmosferi, bivše generacije naše škole u liku gospode ambasadora i sadašnje u liku Nađe, Koste i Marka, našle su mnogo zajedničkih tema za razgovor. Gimnazija je svojim duhom vječno lijepe uspomene, i u sred Brisela, po ko zna koji put, bila ona spona koja briše sve razlike u godinama i spaja ljude u shvatanjima, gdje god da su. Učenici su izašli iz Ambasade puni entuzijazma, zahvalni na tako srdačnom i konstruktivnom razgovoru s gospodom ambasadorima.

U ranim poslijepodnevnim satima zvanično je i počela manifestacija „Tvoja Evropa, tvoje mišljenje“ − svečanim prijemom u Evropskom ekonomskom i socijalnom komitetu. Poslije zvaničnog upoznavanja, sve granice među državama su se srušile i mladi, kojima je ova manifestacija i namijenjena, poslali su poruku da vide Evropu bez barijera, ujedinjenu u različitosti, kako i glasi tema ovogodišnje skupštine mladih.