U ponedjeljak, 12.3.2018. godine, u sklopu priprema za skupštinu mladih, koja će održati 15. i 16. marta u Briselu, u posjeti Gimnaziji „Slobodan Škerović“, ispred Evropskog ekonomskog i socijalnog komiteta, bio je gospodin Ionut Sibian. Našim učenicima Nađi Gačević, Kosti Mićanoviću i Marku Đuriću, koji se intenzivno pripremaju za manifestaciju „Tvoja Evropa, tvoje mišljenje“, gospodin Ionut približio je atmosferu zasijedanja evropskih institucija u kakvoj će ovi učenici boraviti dva dana. Osim toga, gospodin Sibian je govorio o kulturi i kulturnom nasljeđu, kao ovogodišnjoj temi manifestacije, te je i s ostalim prisutnim učenicima podijelio evropska iskustva koja se tiču Evropske unije i evropske kulture. Učenici su kroz diskusiju s predstavnikom EESK pokazali fluentnost kada je engleski jezik u pitanju.