Članovi Volonterskog kluba Gimnazije „Slobodan Škerović” proteklih dana organizovali su prikupljanje igračaka, slikovnica, knjiga, društvenih igara za djecu u Dječjoj bolnici KCCG. Donirali su i učenici i nastavnici  − prikupili smo  preko 200 knjiga, enciklopedija, bajki, basni, lektira, bojanki, stripova i edukativnih časopisa, oko 80 Cd-ova crtanih filmova, preko 30 različitih društvenih igara i slagalica i isto toliko igračaka  (plišane, plastične igračke i sl.). Volonteri su odabrali različite citate i motivacione poruke i prikačili ih uz svaku knjigu i igračku.

U saradnji s predstavnicima Udruženja roditelja djece oboljele od dječjeg kancera „Fenix“ i „Animatorima zabavljatorima“, danas su predstavnici  Volonterskog kluba Gimnazije i koordinatorka organizovano posjetili Dječju bolnicu i uručili donaciju. Na ovaj način obogaćen je fond igračaka i knjiga biblioteke /igraonice u Dječjoj bolnici. Nadamo se da će ova donacija razveseliti male pacijente i olakšati njihove bolničke dane.