Професори Теодора Радуловић (филозофија), Мира Мрдак (социологија) и Миомир Брајовић (математика) реализовали су интерактивну радионицу на тему „Корелација филозофије, социологије и математике“.

У сарадњи са својим ученицима, професори су креирали друштвену игру у виду квиз-табле, која је конципирана тако да се кроз игру дође до нових знања, и да се ученици, као и посјетиоци сајма, присјете неких раније усвојених или заборављених знања.

На паноу су били изложени бројни радови (цртежи, стрипови, математичке формуле) наших веома креативних ученика.

Радионица је била изузетно успјешна и анимирала је посјетиоце да тестирају своја знања из ових области, да се присјете како је Рене Декарт био математичар и филозоф,  Огист Конт математичар, филозоф и социолог итд.  На штанду су се водиле занимљиве расправе о бројним филозофским, социолошким и математичким питањима, рјешавао се и понеки задатак – математички и логички, а све уз добро расположење и здраву дозу адреналина.