У четвртак, 9. маја, отворена је прва самостална изложба наше ученице из 2-Ц одјељења Исидоре Јовићевић. Изложбу је отворила директорица Биљана Вучуровић, која је истакла Исидорину вишеструку талентованост – ангажман у Дебатном клубу, „Мрежи златних савјетника Омбудсмана”, учествовање на такмичењима из хемије и, наравно, награде на државним („Птица“ и „Подгорица – град који волим“) и међународним конкурсима (Чешка, Словенија и Кина) у области умјетности. Пожељела јој је и много успјеха у даљем школовању које ће наставити у Великој Британији.

Професорица ликовне умјетности Горица Брауновић говорила је о Исидориној аутентичности, о различитим техникама које користи и препознатљивом стилу.

Након тога се и сама ученица захвалила школи, директорици, одјељењским старјешинама и породици истичући колико је срећна што јој је школа омогућила нешто о чему је увијек маштала.

Модераторка програма била је професорица ликовне умјетности Гордана Требјешанин.