Поводом овогодишњег гостовања Француске на 18. Међународном подгоричком сајму књига и образовања, ученици Гимназије Слободан Шкеровић“, уз помоћ професорке Гордане Вучинић, а у оквиру представљања своје школе и у знак поштовања према једној од најбогатијих књижевности на свијету, припремили су казивање о најзначајнијим ауторима и дјелима француске литературе кроз раздобља, од средњег вијека до писаца, наших савременика. Једночасовни програм, назван Француски поезис,  изведен је на великој сцени Сајма, у уторак 14.  маја, у присуству представника Француског института у Подгорици: директора гдина Јохана Ухреса,  помоћнице директора гђице Иване Вукчевић, асистента за односе са јавношћу гђе Јелене Делевић, гђе Нађе Дурковић, уреднице ЗУНС-а Подгорица, представника управе, професора и ученика Гимназије.