Ученици математичке и опште гимназије из одјељења II-М, III-М, III-Д и III-И, у пратњи својих професорица Ивоне Аџић и Мирјане Пјешчић, присуствовали су 25. и 26. маја предавањима редовног професора Универзитета на Криту Мајкла Ламброуа.

Кроз предавања „Tangent and area before the invention of calculus” и „Proofs of plane geometry result by exit into space”, ученици су се упознали са античким техникама и триковима коришћеним за тражење тангенте на графику криве и површине области ограничене кривим, а представио им је и занимљиве доказе познатих теорема геометрије равни, који користе и трећу димензију. Послије предавања ученици су имали прилику да разговарају са професором који је био отворен за сва њихова питања.

Предавања су организована на Природно-математичком факултету.