U okviru globalne inicijative „Sat za našu planetu”, učenice Ekološke sekcije Đina Šišević, Lana Jovanović, Dunja Đuranović i Mina Brajović video-zapisom poslale su simboličnu poruku protiv klimatskih promjena.

Pošto se akcija sprovodi svake godine posljednje subote u martu, učenice su pozvale stanovnike i institucije da učestvuju u akciji i isključe svjetla na jedan sat u subotu, 26. marta, od 20.30 h do 21.30 h. Na taj način svi zajedno pokazaće svoju nepokolebljivu predanost zaštiti prirode, ali i ukazati na potrebu da se smanji čovjekov uticaj na planetu Zemlju. Važno je da se podsjetimo da još imamo šansu da ublažimo klimatske promjene i sačuvamo prirodu, a time i sebe same. Učenicama je u radu pružila podršku koordinatorka sekcije Ljiljana Jovićević.