Поводом наставних садржаја посвећених културним институцијама и организацијама црногорске културе, ученици изборне групе 321, у пратњи професорице социологије Марије Ковачевић, посјетили су Музеје и галерије Подгорице у петак, 30. септембра.

У оквиру Музеја Подгорице, дјеца су имала прилику да се упознају са археолошким, културно-историјским и етнолошким збиркама непроцјењиве вриједности, које свједоче о бурном развоју простора на ком се налази Подгорица у периоду дужем од хиљаду година.

Ученици су током посјете погледали изложене слике највећих црногорских умјетника 20. вијека – Петра Лубарде, Дада Ђурића и Бранка Филиповића, изложбу „Још слика из данашње шетње” Милене Вукославовић и Срђе Драговић и „Обрнуту ретроспективу” Владимира Дуњића. Упознали су се и са историјским дјеловима града, знаменитим грађевинама, обичајима, традиционалном ношњом  као и предметима  из бакарног доба (златним  украсима за косу) и артефактима из илирског и римског периода.

Циљ ове посјете био је да се наши ученици боље информишу и упознају са богатом културном баштином Подгорице.