Група ученика Гимназије, од којих су многи чланови Астрономске секције, у пратњи професора физике Сузане Вујошевић и Владимира Поповића, посјетили су у суботу, 2. априла, Металуршко-технолошки факултет у оквиру Дана отворене лабораторије.

На почетку посјете ученике је поздравила деканица МТФ-а  Веселинка Грудић након чега су се ђаци, уз подршку искусних асистената и студената, подијелили у групе и запловили у свијет лабораторија. У току посјете, ученици су обишли органску, неорганску, физичку, спектрометријску и металуршку лабораторију, те се упознали са областима проучавања којима се бави Металуршко-технолошки факултет.

Утисци ученика били су дивни. Успјели су да на конкретним примјерима савладају неке основне законе физике и хемије, те да кроз практичне вјежбе примијене усвојена знања.