У оквиру акционог плана за реализацију посјета, излета и екскурзија, ученици одјељења II-Л, у пратњи професорице биологије Љиљане Јовићевић, у уторак, 5. априла, посјетили су Природњачки музеј Црне Горе.

Том приликом присуствовали су изложби „Отровни и јестиви украси природе” ауторке Илинке Ћетковић.

Кустоскиња у Природњачком музеју Сузана Малиџан помогла је ученицима да ријеше бројне недоумице и указала на правило у разликовању јестивих од отровних врста гљива, односно да је потребно добро познавање карактеристика сваке врсте да би се могле конзумирати. Она је током предавања пружила практичне савјете како избјећи конфузију између отровних и њима сличних јестивих врста гљива. Ученици су били у прилици да виде и изложбу живих представника гмизаваца, а уживали су и у грандиозности модела разних бескичмењака.